Leden 2015

Padá hvězda, něco si přej (4. kapitola)

10. ledna 2015 v 16:27 | Anie |  Padá hvězda, něco si přej
Zdravím! Konečně jsem napsala 4. kapitolu povídky Padá hvězda, něco si přej. Dnes vám dám veliké vodítko k tomu, zjistit, kdo je Anna. Bude to celkem emociální část, tak si připravte papírové kapesníčky a deku proti stresu a dejte se do čtení. Snad se vám tato část bude líbit.
UPOZORNĚNÍ: Obsahuje spoilery na vánoční speciál Doctor Who: Voyage of the Damned!

Předešlé kapitoly:

Happy 73rd birthday Stephen Hawking!

8. ledna 2015 v 19:41 | Anie |  Happy birthday!
Zdravím! Dnes slaví neuvěřitelné 73. narozeniny teoretický fyzik Stephen Hawking. Proč říkám neuvěřitelné? On totiž od svých 21 let trpí amyotroficko laterální sklerózou, která napadá nervový systém a má za následek postupné ochrnutí celého těla. Od roku 1968 se může pohybovat jen za pomoci vozíčku a od roku 1985 s okolním světem komunikuje jen pomocí speciálního počítače. Doktoři mu tvrdili, že bude žít jen asi 2 roky. Tenhle muž pro mě vždy bude hrdinou, i když ne tím co ve filmech a knihách zachraňuje svět, ale bude pro mě víc než všichni fiktivní hrdinové dohromady, navíc má to plus, že není fiktivní. Přeji opravdu vše nejlepší, hodně štěstí, naděje a dlouhý život, když už schází to zdraví!


PS: Omlouvám se Affs, dnes už vás asi neoběhnu, protože se ještě musím učit matematiku, učitelé teď ke konci pololetí úplně šílí s písemkami a zkoušením, měla bych se teď učit, ale musela jsem tenhle článek napsat a popřát panu Hawkingovi vše nejlepší.