Padá hvězda, něco si přej (prolog)

22. srpna 2014 v 16:43 | Anie |  Padá hvězda, něco si přej
Přináším Vám prolog ke své kapitolové povídce Padá hvězda, něco si přej. Snad se Vám bude líbit.


Prolog


Byla hvězdná noc nad Londýnem. Ulice města byly plné lidí, jelikož protože byl Štědrý den, zítra budou naopak prázdné, jelikož na Boží hod vánoční, všichni zůstávají doma na hostinu nebo jdou k příbuzným či přátelům, jak jinak než na hostinu. Všude se ozývaly koledy a na všech dveřích visely věnce z jmelí, břečťanu nebo cesmíny. Všichni se radovali, kromě ženy, která na ně hleděla příliš dlouho, ženy která zapomněla svou minulost, ale stále věřila, že potká muže o kterém, každý den snila, ženy která věřila v zázraky, avšak její naděje ji pomalu opouštěly. Věděla, že každou chvíli zemře. Svou poslední sílu musí využít k poslednímu úkolu. K ochránění Země.

photo starrynight.pngphoto london.pngphoto Stamp_PSD_by_Vain64.pngphoto believe.pngphoto miracles.png
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TARDIS tiše letěla nocí. Doctor stál u konzole a Donna hleděla z otevřených dveří ven na osvětlený Londýn.
"Doctore, vážně nechceš přijít zítra k nám na hostinu? Jak jsem už říkala, máma navaří tak pro dvacet. Navíc předminulé Vánoce jsi odletěl a..." Donna se zarazila uprostřed věty a zírala s otevřenými ústy ven, "Doctore, tohle musíš vidět."
Doctor se k ní vydal a po cestě si nasazoval svoje brýle.
"Co se děje?" zeptal se jí.
"Myslím, že je to padající hvězda. Je naprosto úchvatná." odpověděla a dál zírala ven.
"Hvězdy nepadají, to jsou meteoroidy, které se po dopadu na Zemi nazívají meteority." odvětil Doctor. "Pokud chceš i přesto dát na tu vaši pověru, tak si něco přát můžeš, třeba se ti to vyplní."
"Doctore, myslím, že letí k nám." upozornila ho.
Teď si toho všiml i Doctor. K TARDIS se rychle blížila stříbrná záře. Doctor přiskočil ke konzoli a chtěl TARDIS odvézt do bezpečí, ale už bylo pozdě.
Dveřmi dovnitř vletěla velkou rychlostí koule stříbrné záře, v jejímž středu, byla vidět nepatrná postava. Postava přistála na všech čtyřech a kolem ní se vznášela ona stříbrná záře. Záře pomalu slábla, takže si Donna i Doctor mohli postavu lépe prohlédnout. Postava byla žena oblečená do stříbrných jednoduchých šatů, její tvář byla schována v záplavě černých vlasů. Žena si elegantně přehodila vlasy a odhalila úzký bělostný obličej, kterému dominovaly velké šedé oči. Žena se pokusila postavit, vypadolo to že má zraněnou pravou nohu, protože trochu kulhala, ale i to vypadalo v jejím podání elegantně. Pohledem přejela celou řídící místnost a když její pohled spočinul na Doctorovi, lehce se usmála.
"Doctore," řekla neznámá "ráda tě vidím, už jsem ani nedoufala, že tě potkám. A tohle musí být tvá společnice Donna. Ach, úplně bych se zapomněla představit. Jsem hvězda Antares, ale přátelé mi říkají Anno."


 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 27. srpna 2014 v 14:16 | Reagovat

Tak to jsi mě dostala. Přílet hvězdy byl naprosto nečekaný. Ještě jak ho oslovila "Doctore". Takže je ho zná a on ji ne. Zajímavý, rozhodně napiš další díl, už se na něj těším.
A jestli chceš konstruktivní kritiku, nebo jak se tomu říká...:
Líbí se mi, že je to krátké. Podle mě by všechny kapitolové povídky měly mít krátké kapitoly. Je to tak mnohem lepší, přehlednější a člověku se mnohem víc chce přečíst něco krátkého. Takže za tohle velké plus.
Nelíbí se mi ta dlouhá souvětí. Stačilo by je rozdělit a hned by to vypadalo lépe. Já osobně jsem si třeba druhou větu musela přečíst dvakrát, abych ji vůbec pochopila. Kdybys to rozdělila, určitě by to pomohlo. :)
Pak se mi líbí závěr toho prvního odstavce. Dobře volená slova, zní to epicky. :D
Opakují se ti slova: žena, záře, vypadalo. Místo "žena" bys klidně mohla napsat "ona", nebo nechta podmět nevyjádřený. To jde vždycky a zní to dobře.
Potom máš trochu problém s čárkami:
"Dveřmi dovnitř vletěla velkou rychlostí koule stříbrné záře, v jejímž středu, byla vidět nepatrná postava." <--- před "byla" nemá být čárka. Ovšem čárky jsou problém skoro každého a já s nimi taky občas bojuji, takže to není zase tak velká chyba. :)
"... jednoduchých šatů, jejíž tvář byla schována..." <--- "jejíž" bych asi nahradila "její", takhle to nedává moc smysl.
To je všechno. Líbilo se mi to, vážně. :)

2 Anie Anie | Web | 27. srpna 2014 v 14:23 | Reagovat

[1]: Děkuji za názor. Na délku souvětí, opakování slov a na čárky si dám příště lepší pozor :).

3 LinDa☮ LinDa☮ | Web | 28. srpna 2014 v 20:00 | Reagovat

Je to krásne, teším sa na ďalšiu časť ;)

4 Tomato Tomato | E-mail | Web | 31. srpna 2014 v 12:11 | Reagovat

Zase skvěle napsané, těším se na další část :)

Důležité - http://matt-smith-daily.blog.cz/1408/neurcite-pozastatveni

5 Scrat Scrat | E-mail | Web | 5. září 2014 v 22:06 | Reagovat

Je to rozhodně zajímavé, mimochodem, nechceš psát Doktor místo Doctor? Já vím, seriál se jmenuje Doctor Who, ale v češtině by se ta postava měla jmenovat Doktor, zní to víc česky :) Takhle bys mu rovnou mohla říkat: "Ahoj, The Doctore!" :D Těším se na pokračování :-)

6 Alethea Alethea | Web | 18. září 2014 v 22:12 | Reagovat

Znie to dobre :) Pripomína mi to trošku Yvaine z Hviezdneho prachu, ale to je nepodstatné :D Som zvedavá ako to bude pokračovať! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama